poniedziałek, 26 stycznia 2015

Sprzedajemy mieszkanie

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Zadbać o nie przed transakcją – spojrzeć okiem kupującego. Wady, które można niewielkim kosztem usunąć, meble, które można nieco inaczej ułożyć by zyskać przestrzeń, odświeżyć lokal, pozbyć się kilku zbędnych przedmiotów – wszystko to należy zrobić bez zwłoki. Rozpoczyna się walka o lepszą cenę.  • ODŚWIEŻ FRONT DOMU. Masz jedną szansę, by uzyskać pierwsze dobre wrażenie. Nie można zmarnować takiej okazji – odświeżone drzwi, pomalowane ściany, nowa wycieraczka. Walcz o szczegóły, które powitają gości – mogą one mieć wpływa na zakup Twojej nieruchomości.
  • PORZĄDNIE POSPRZĄTAJ. Niby wiadoma kwestia, ale nie oczywista dla wszystkich – o czym można się przekonać robiąc rundę po innychmieszkaniach na sprzedaż. Czyste fugi, dywany, umyte naczynia czy okna – absolutna podstawa. Jeśli masz małe dzieci czy zwierzęta – zadbaj o to, by przynajmniej kuchnia i łazienka były porządnie umyte. No i podłogi - 
  • ZWRÓĆ UWAGĘ NA DROBIAZGI. Brzydki zapach ulatniający się z Twojego mieszkania, nie świadczy zbyt pochlebnie o właścicielu. Podobnie jak odchodząca od ścian płatami farba czy rozpadające się krzesła. To po prostu odstrasza. Nieważne, jak skromnie mieszkasz – nic nie usprawiedliwia takich zaniedbań. 
  • USUŃ NADMIAR RZECZY. Zagracone powierzchnie nie wyglądają estetycznie – może warto byłoby zrobić małe przemeblowanie? Naprawdę potrzebna jest nam taka ilość mebli? A może dzięki pozbyciu się paru przedmiotów uzyskamy przestrzeń na której będzie zależało potencjalnemu nabywcy?
  • WYMIEŃ ŻARÓWKI NA MOCNIEJSZE. Mroczne pomieszczenia? Napawa grozą a tego chyba nie chcemy. Jeśli masz duże okna nie zasłaniaj ich masywnymi zasłonami – pozwól światłu swobodnie wpadać do wnętrza
  • POZBĄDŹ SIĘ INDYWIDULANYCH SZCZEGÓŁÓW. Zdjęcia, charakterystyczna tapeta, pamiątki z wakacji – to niekoniecznie musi podoba się potencjalnemu nabywcy. Naszym celem ma być przekonanie go o tym, że mieszkanie idealnie dla niego – z tego względu zadbajmy o usunięcie specyficznych elementów z otoczenia.
  • TRZYMAJ NA UBOCZU ZWIERZĘTA DOMOWE. Bez względu na to jak miłe i przyjazne wydają Ci się być Twoje domowe zwierzęta – muszą być trzymane z dala od potencjalnego nabywcy. Zrozum, że nie każdy uwielbia domowych milusińskich, niektórzy mogą mieć alergię na ich sierść a dzieci zwyczajnie mogą się ich bać.
  • TY SAM. Agentowi nieruchomości nie należy przeszkadzać. Nieważne jak miłą osoba jesteś – pozwól mu wykonywać jego pracę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz